PRODUKTY ACUBALL

1. Do czego służy piłka acuBall?

Piłka acuBall łagodzi bóle mięśni i stawów, poprawia elastyczność, przyspiesza proces uzdrawiania
tkanek i zwiększa witalność i ma pozytywny na wyniki sportowe.

2. Jak stosować piłkę acuBall?

Połóż się na piłce lub oprzyj na niej. Unikalnie zaprojektowany kształt piłki acuBall pozwala stosować ją na bolące, pospinane miejsca w ciele, wykorzystując do tego akupresurę i ciepło. Piłka acuBall wspomaga przepływ składników odżywczych oraz ukrwienie, wypłukuje toksyczne produkty nagromadzone podczas odbudowy mięśni, a także usprawnia ruchy w stawach. AcuBall uwalnia naturalne środki znieczulające, stymuluje uspokajająco i relaksująco układ nerwowy.

3. Kto może korzystać z piłki acuBall?

Prawie każdy. Ludzie ze skurczami mięśni i schorzeniami stawów w wieku od 8-80 lat odnieśli korzyści ze używania piłki acuBall.

4. Czy są jakieś przeciwwskazania w używaniu piłki acuBall?

Nie zaleca się stosowania piłki acuBall w przypadku siniaków, złamań, ran ciętych, zakażeń, przebarwień, zaawansowanej osteoporozy i łamliwych kości. Piłki AcuBall nie powinny stosować osoby podatne na siniaki powstałe w wyniku stosowania lekarstw. Jeśli podczas stosowania piłki AcuBall odczuwasz ból skontaktuj się ze specjalistą.

5. Czy używanie piłki acuBall jest bezpieczne?

Tak. Piłka acuBall jest hipoalergiczna i nie zawiera toksyn.

6. Skąd mam wiedzieć czy używam piłki acuBall na właściwą część ciała?

Twoje ciało na pewno Ci podpowie. Odnalezienie spiętego miejsca w ciele może zająć Ci około minuty, w trakcie której poruszasz się w górę i w dół lub na boki. Rozpoznasz miejsce, gdyż jest ono wrażliwe na ból. Ta wrażliwość jest rezultatem napięcia mięśni zatrzymującego prawidłowy przepływ substancji odżywczych, co powoduje gromadzenie się toksyn, co z kolei skutkuje to uciskiem na nerw.

7. Czy głębokie oddychanie jest ważne podczas stosowania piłki acuBall?

Tak. Głębokie oddychanie rozluźnia Twój organizm z wewnątrz na zewnątrz, dzięki czemu Twoje mięśnie i organy uwalniają się od stresu i napięcia. Używając piłki acuBall działasz na wnętrze odprężając napięte mięśnie i sztywne stawy. Kombinacja oddziaływania z zewnątrz do wewnątrz i odwrotnie jest znacznie korzystniejsza dla organizmu niż wyreparowane działanie.

8. Jak długo powinienem pracować nad jednym miejscem?

Twoje ciało Ci podpowie. Gdy zniknie nadwrażliwość, jest to moment, w którym powinieneś przejść do pracy nad nowym miejscem. Może to trwać jedną minutę. A w przypadku gdy np. napięcie kumulowało się przez lata ulgę odczujesz po 20 minutach lub dłuższym czasie. Jeśli poczujesz, że miejsce nad którym pracujesz rozluźnia się, rozpocznij pracę nad kolejnym. Większości osób wystarcza 2-3 minutowa sesja nad jednym miejscem.

9. Czy mogę użyć piłki acuBall na mój kręgosłup?

Tak. Dopasuj wgłębienie w piłce (patent Spine Align Belt) w celu rozluźnienia napiętych partii kręgosłupa. Używając obu rąk umieść piłkę acuBall tak, aby dopasować ją do kręgów, następnie poruszaj piłką w górę i w dół kręgosłupa w miejsca, w których czujesz dyskomfort i blokady.

10. Jak długo powinienem używać piłki acuBall?

Większości osób wystarczają 15-20 minutowe sesje, ale są i tacy, którzy spędzają godzinę lub więcej pracując rzetelnie nad najbardziej wymagającymi miejscami.

11. Jak podgrzać piłkę acuBall? Dwa sposoby:

  • Piłkę acuBall podgrzej w kuchence mikrofalowej na podkładce do ogrzewania przez 50-60 sekund. Nie będziesz czuć ciepła piłki w pierwszym momencie po wyjęciu jej z mikrofalówki- daj jej minutę, aż ciepło dotrze do jej powierzchni. Ciepło będzie utrzymywać się godzinę. Przed ponownym podgrzaniem ochłodź ją do temperatury pokojowej. NIGDY nie przekraczaj 60 sekund podgrzewania w mikrofalówce! Piłka pęknie, stając się płaska i bezużyteczna!
  • Umieść piłkę acuBall w gotującej się wodzie przez 12 minut. Osusz ręcznikiem.

12. Jak długo trwa podgrzewanie?

50-60 sekund w kuchence mikrofalowej lub 12 minut gotowania w garnku z wodą generuje godzinę ciepła.

13. Czym różni się piłka acuBall-mini od piłki acuBall?

Mniejszy rozmiar piłki i jej większa twardość są szczególnie dobre dla mniejszych mięśni ciała takich jak stopy, barki, ramiona, przedramiona i ręce. Piłka acuBall mini jest również świetnym narzędziem do masażu.

14. Jak można podgrzać piłkę acuBall-mini?

Możesz podgrzać piłkę AcuBall mini tylko przez gotowanie jej przez 12 minut. NIGDY nie używaj kuchenki mikrofalowej – piłka stopnieje i będzie bezużyteczna! Piłkę acuBall mini można używać w temperaturze pokojowej.

15. Do czego używa się wałka acuBack?

Do utrzymania prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia, rozluźnienia mięśni i rozruszania stawów. Wałek acuBack jest niezwykle wszechstronny! Możesz umieścić go za plecami na krześle lub podczas prowadzenia samochodu w celu poprawy postawy ciała. Wałek Acuback jest zdecydowanie prostszy do użycia niż zwykły wałek. Zamiast obracania się znajdź spięte miejsce, nad którym chcesz pracować i pozwól ciału wtopić się w wałek na pełne 3 minuty. Nie musisz się poruszać.

16. Czy mogę użyć wałka acuBack do rozluźnienia goleni?

Tak. Klęcząc dopasuj goleń do rowka obiegającego wałek acuBack. Znajdź spięte miejsca i pozwól ciężarowi swojego ciała poprzez nacisk na wałek acuBack oddziaływać przez pełne 3 minuty.

17. Czy mogę użyć wałka acuBack to rozluźnienia spiętych łydek?

Tak. Klęcząc umieść wałek na łydce, usiądź na nim i pozostań na pełne 3 minuty.

18. Czy mogę użyć wałka acuBack do rozluźnienia łopatki?

Tak. Umieść wałek pod łopatką podczas leżenia a Twoje ciało za sprawą swojego ciężaru wykona potrzebną pracę.

19. Do czego służą małe wypustki na wałku?

Te małe wypustki są zaprojektowane do rozluźniania mięśni czoła. Umieść wałek acuBack na czole trzymając ręką przeciwną stronę wałka z etykietą pozwalając ciężarowi ręki wywrzeć nacisk w dół na wypustki. Zamknij oczy i oddychaj ciesząc się z rozluźnianiem mięśni czoła.

20. Do czego służą podkładki acuPads?

Do pracy przy relaksacji, polepszenia jakości snu oraz odprężenia mięśni i rozruszania stawów. Są również świetne do stania na nich i poprawy koordynacji ruchowej, postury oraz wzmocnienia ciała.

21. Dlaczego są dwie podkładki acuPads?

Nasze badania wykazały, że jeśli jedna z podkładek acuPad jest umieszczona pod szyją, a druga pod dolnym odcinkiem kręgosłupa, cały kręgosłup odpręży się znacznie efektywniej.

22. Używałem przez lata butelki z ciepłą wodą, musiałem ją napełniać i opróżniać. Czy powinienem napełniać i opróżniać wodę w podkładce acuPad w podobny sposób?

Nie. Podkładki acuPad zostały wypełnione płynem i NIGDY nie powinny być opróżniane i ponownie wypełniane.

23. Używam poduszki rozgrzewającej. Dlaczego miałbym zamienić ją na podkładkę acuPad?

Z dwóch powodów: po pierwsze – opatentowany kształt uciskania punktów w podkładkach acuPads przenika i oddziela spięte mięśnie znacznie efektywniej niż poduszka rozgrzewająca, która nie ma żadnej możliwości przenikania. Po drugie każde urządzenie elektryczne trzymane blisko ciała – jak np. poduszka elektryczna – ma możliwość negatywnego rozstrajania delikatnych procesów komórkowych poprzez promieniowanie elektromagnetyczne. Nie jest to rekomendowane dla zachowania zdrowia i wielu specjalistów odradza trzymanie elektrycznych urządzeń w pobliżu ciała przez dłuższy czas.